3 maja 2016

Antoli, Ignacego

Znajdź prawnika / kancelarię

Znajdź wzór pozwu

Rodzina i prawo
UmowaOpisPobierz
Odpowiedź na pozew

Pozwany wnosi o oddalenie powództwa o rozwód, ze względu na dobro małoletnich dzieci, które w przypadku orzeczenia go, mogłoby ucierpieć.

Pobierz
Odpowiedź na pozew o uchylenie alimentów

BEZPŁATNY WZÓR. Pozwana wnosi o oddalenie pozwu o uchylenie alimentów, ze względu na brak istotnych przesłanek, które mogłyby tenże pozew uzasadniać.

Pobierz
Ograniczenie władzy rodzicielskiej i ustalenie miejsca pobytu dziecka

Powód wnosi o ograniczenie władzy rodzicielskiej matki ze względu na to, że zaniedbuje ona dziecko, a także o ustalenie swojego każdorazowego miejsca pobytu, miejscem pobytu dziecka. Drugą część wniosku motywuje tym, że matka dziecka zabrania mu zabrać je do siebie na stałe.

Pobierz
Podwyższenie alimentów

BEZPŁATNY WZÓR. Powódka wnosi od podwyższenie alimentów, ze względu na zwiększenie potrzeb finansowych związanych z wychowywaniem i utrzymywaniem dziecka.

Pobierz
Pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego na małżonka

Powódka wnosi o pozbawienie wykonalności tytułu wykonawczego, związanego ze zobowiązaniami jej męża, który umożliwiał egzekucję także z majątku wspólnego. Pozew motywuje tym, że małżeństwo zostało zawarte przed zaciągnięciem przez męża tego zobowiązania.

Pobierz
Pozbawienie władzy rodzicielskiej

BEZPŁATNY WZÓR. Powód wnosi o pozbawienie władzy rodzicielskiej, ze względu na niewykonywanie jej i permanentne zaniedbywanie obowiązków z nią związanych.

Pobierz
Pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty

Powódka wnosi, po pierwsze o ustalenie, że mężczyzna, którego uważa za ojca swojego dziecka, jest nim rzeczywiście, a także o ewentualne zasądzenie alimentów na rzecz dziecka, które powinien on uiszczać.

Pobierz
Ustalenie wygaśnięcia obowiązku alimentacyjnego

BEZPŁATNY WZÓR. Powód wnosi o wygaśnięcie obowiązku alimentacyjnego, ze względu na to, że z powodu istotnej zmiany sytuacji życiowej, nie jest on w stanie mu sprostać.

Pobierz
Rozwód bez orzekania o winie

Powód wnosi o orzeczenie rozwodu, jednak bez orzekania o winie, gdyż nie istnieje silny konflikt pomiędzy dwojgiem małżonków, a jedynie trwały i całkowity rozkład pożycia.

Pobierz
Rozwód z orzeczeniem o winie

Powódka wnosi o rozwód, a także o orzeczenie o winie współmałżonka, za całkowity i trwały rozkład pożycia małżeńskiego, do którego doprowadziła jego naganna postawa.

Pobierz

Nasi eksperci »

Ekspert Infor.pl

Paulina Hućko

Adwokat

Nasze serwisy »

A B C D E F G H I J K L M N O P R S T U W Z

Znajdź prawnika

wyszukiwanie szczegółowe »

Sądy i prokuratury

Wyszukiwarka sądów i prokuratur

nazwa
miejscowość
województwo